اصرار بر لزوم مردم محوري در اقتصاد کشور

اعضاي اتاق ايران، صنف ها و تعاون با اجرايي شدن برجام و لغو تحريم خواسته‌هاي خود، بر ضرورت مردم محوري و بنگاه محور شدن اقتصاد در کشور تاکيد کردند

 بخش خصوصي، اتاق تعاون و اتاق اصناف در اولين نشست فعالان اقتصادي غيردولتي که با حضور رئيس جمهور، وزراي اقتصادي و همچنين ظريف وزير امور خارجه کشور برگزار شد، ضمن تشکر از دولت و به ويژه وزير امور خارجه براي موفقيت در مذاکرات هسته‌اي و لغو تحريم‌ها ، بر تحقق خواسته هاي خود در اين فضا تاکيد کردند.

کوچک تر شدن دولت و گسترش بخش خصوصي

جلال‌پور - رئيس اتاق بازرگاني ايران - با اشاره به اهميت ارتقاء شاخص فضاي کسب‌وکار و ثبات اقتصادي به عنوان لازمه‌ي حرکت در فضاي پساتحريم ، نگاه جدي به کسب‌وکار و کاهش رتبه جهاني ايران تا زير 50 تا پايان برنامه پنجم توسعه بسيار حائز اهميت است و گفت:در اين باره بايد دولت کوچک‌تر و بخش خصوصي و غيردولتي بيش از گذشته گسترش يابد.

وي همچنين با اشاره به اين‌که وضعيت امروز بنگاه‌ها به دليل تحريم و سوء‌مديريت به شدت آسيب‌پذير شده است، ادامه داد: بنگاه‌ها نيازمند حمايت بوده و بايد فشارهاي قواهاي مختلف که مي‌تواند آنها را به سمت نابودي ببرد، برداشته شود.

ضرورت تشکيل شوراي اقتصاد غيردولتي

رئيس اتاق تعاون با تاکيد بر اهميت افزايش سهم تعاون از بازارهاي سرمايه‌، بيمه، پول و همچنين صندوق توسعه ملي افزود: درخواست ما صدور مجوز دو بانک تعاون و سه بيمه تعاون است ودر عين حال بايد سرمايه بانک توسعه تعاون تا پنج هزار ميليارد تومان و صندوق توسعه تعاون تا 500 ميليارد تومان افزايش يابد.

تاکيد بر مردم محور شدن اقتصاد

فاضلي – رئيس اتاق اصناف – نيز در اين مراسم با اشاره به اين‌که اشتغال در حال حاضر بزرگ‌ترين دغدغه کشور است و مي‌تواند به دست بخش خصوصي، تعاون و اصناف حل و فصل شود، گفت: اما شرط اين موضوع مردم محور و بنگاه‌محور شدن اقتصاد است که متاسفانه تاکنون عملي نشده است.

فاضلي با اشاره به لزوم هماهنگي و حمايت همه‌جانبه سازمان‌ها و دستگاه‌ها براي توسعه اقتصادي کشور تصريح کرد: در اين باره بايد از مطالبات غيرواقعي خودداري شود.

ايران هتلينگ

تاریخ : 1394/11/01
Copyright © 2015 - Iran Hoteling. All rights reserved.
.تمامی خدمات این سایت ، حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های آن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است
.کليه حقوق اين سايت متعلق به ایران هتلینگ می باشد