بهره ايران در صنعت گردشگري؛ تنها 8 ميليارد دلار

محمدرضا مدودي: پتانسيل درآمد صنعت گردشگري هم عرض درآمد نفت است در صورتيکه سهم صادرات خدمات ايران در اين حوزه هشت ميليارد دلار است

معاون سازمان توسعه تجارت از برگزاري همايش ملي گردشگري ايران در دوران پساتحريم در اواخر بهمن ماه سال جاري خبر داد و اظهار کرد: ميزان درآمد ارزي اين صنعت هم عرض درآمد نفت است و در شرايط حال و با توجه به کاهش قيمت نفت در دنيا، توجه به صنعت گردشگري بيش از پيش ضرورت دارد.

مدودي با اشاره به فرصت‌هاي پيش روي صنعت گردشگري ايران، شرايط بعد از تحريم را فرصتي مهم براي توسعه صادرات خدمات و صنعت گردشگري دانست و بر ترسيم نقشه راه اين صنعت براي جذب حداکثري گردشگران خارجي تاکيد کرد.

ايشان با تأکيد بر امنيت سياسي ايران در بين کشورهاي آشوب‌زده منطقه خاطرنشان شد: تعدد سفرهاي انجمن هاي تجاري خارجي که معمولا پيش‌قراولان و پيشاهنگان فضاي سياسي و فرهنگي ملت‌ها نيز هستند، نشان مي‌دهد که ايران، در حال تجربه فصل جديدي از روابط بين‌المللي است که به موجب آن مي‌توان به افزاش سهم صنعت گردشگري در کنار ساير فرصت‌هاي افزايش درآمد ارزي کشور اميدوار شد.

وي با اشاره به سهم 1500 ميليارد دلاري صنعت گردشگري در تجارت جهاني افزود: بهره هشت ميليارد دلاري صادرات خدمات ايران در اين حوزه ناکافي است؛ اين در حالي است که ظرفيت‌هاي تاريخي، مذهبي، فرهنگي و اقليمي فراوان در کشور وجود دارد.


ايران هتلينگ

تاریخ : 1394/11/06
Copyright © 2015 - Iran Hoteling. All rights reserved.
.تمامی خدمات این سایت ، حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های آن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است
.کليه حقوق اين سايت متعلق به ایران هتلینگ می باشد