پيجويي هتلها براي حذف دائمي ماليات بر ارزش افزوده در دوره آتي مجلس

جمشيد حمزه زاده با تاکيد بر لزوم حذف هميشگي 100 درصدي معافيت مالياتي هتلداران از ارائه طرح حذف ماليات بر ارزش افزوده اتاق ها و دائمي شدن معافيت مالياتي هتلداران به مجلس در دوره بعدي خبر داد

رئيس جامعه هتلداران با بيان اين مطلب گفت: درحال حاضر بر روي نرخ اتاق ها 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده وجود دارد که همين موضوع موجب افزايش نرخ اتاق و در نهايت افزايش نرخ سفر شده و توان اقتصادي مردم را براي استفاده از هتل پايين آورده است.

همچنين به همين دليل ضريب تصرف هتل ها نيز کاهش پيدا کرده و از اين رو قصد داريم تا در مجلس بعدي اين موضوع پيگيري شده و ماليات بر ارزش افزوده حذف شود.

وي گفت: ما به اين نتيجه رسيده ايم که بايد حضور محکمي در مجلس داشته باشيم و منتظر فعاليت دولتي ها نباشيم و بخش خصوصي بايد از همه منابع استفاده کند و فقط متکي بر دولت نباشد.

آزاد سازي قيمت هتل ها

رئيس جامعه هتلداران  به آزادسازي قيمت هتل ها اشاره کرد و گفت: يکي از تنقيدهاي ما به سازمان ميراث فرهنگي درباره مداخله دولت در تعيين قيمت هتلهاست. در حالي که هتل کالاي اساسي نيست بلکه يک کالاي لوکس است و اگر آزادسازي نرخ انجام شود، بر اساس عرضه و تقاضا نرخ ها نيز تعيين مي شود.

ايشان همچنين درباره  تعيين نرخ 5 ميليوني اقامت در سوئيت يک هتل 5 ستاره در تهران گفت: معمولا نرخ هتل ها از روي اتاق دبل و سينگل مشخص مي شود براي اتاق دبل که زير يک ميليون تومان نرخ دارد آن هم در هتلي با اين عظمت گران نيست مگر سوئيت هتل که آن هم تعدادش کم و ويژه مهمانان پولدار است.

به گفته وي، در تمام دنيا هتل ها سوئيت و اتاق رويال لوکس دارند که نرخ ويژه اي براي آن ها تعيين مي شود و اولين بار است که بخش خصوصي توانسته چنين هتلي را بسازد. حتي دولتي ها نيز از عهده آن برنيامده اند.

ايران هتلينگ

 

تاریخ : 1394/11/10
Copyright © 2015 - Iran Hoteling. All rights reserved.
.تمامی خدمات این سایت ، حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های آن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است
.کليه حقوق اين سايت متعلق به ایران هتلینگ می باشد